Paleo, szénhidrátcsökkentett, gluténmentes kakaós csiga

Paleo, szénhidrátcsökkentett, gluténmentes kakaós csiga
Ki ne szeretné a kelt tésztás ételeket? A frissen sült foszlós kalácsot, a pihe-puha fánkot, vagy a különböző töltelékű péksüteményeket a legtöbben kedvelik, és napi szinten fogyasztják. A péksütemények sokak tízórais dobozában ott lapulnak, jövet-menet az emberek könnyűszerrel el tudják fogyasztani, így valóban praktikus ételnek számítanak a rohanó életmódban.

Egyik legnépszerűbb péksütemény a kakaós csiga, amelyet kicsik, nagyok egyaránt nagyon szeretnek. A pékségekben, áruházakban kapható kakaós csiga fő összetevői közé tartozik a búzaliszt, a cukor, a tej, a margarin, és az elélesztő, valamint különböző emulgálószerek, só, és víz. Ha a hagyományos kakaós csiga minden összetevőjét végigvesszük, láthatjuk, hogy javarészt nem paleo kompatibilis.

Paleo életmódot élőknek el kell tehát felejteni a jóízű kakaós csigát? Hogyan is lehetne búzaliszt, cukor, margarin nélkül kakaós csigát sütni? A jó hír, hogy igenis lehetséges: paleo kakaós csigát mi magunk készíthetünk, egyszerűbben, kevesebb lépésben, mint a hagyományos társát! A paleo kakaós csigákat azok is fogyaszthatják, akik a szénhidrátcsökkentett ételeket preferálják, mivel alacsony szénhidráttartalmú maglisztből, vagy elhanyagolható szénhidráttartalmú rostokból készülnek, amelyen hosszú távú jóllakottságot biztosítanak, mindenféle olyan alapanyag nélkül, amelyet egy paleo életmódot élőnek tiltólistásak.

Több Szafi Reform paleo kakaós csiga recept is létezik, és egyik finomabb, mint a másik! Van, amely (a nem felszívódó poliolok nélkül) darabonként csak 0,5 g szénhidrátot tartalmaz (RECEPT ITT!), van, amelynek az egyik fő hozzávalója az arany lenmagliszt (RECEPT ITT!), olyan, amely alapja a kókuszliszt, stb. Az összes paleo kakaós csiga recept a blogon kelesztés nélküli, így egyáltalán nem időigényes az elkészítésük! Természetesen megsüthetitek diós, kókuszos, fahéjas, vagy egyéb más töltelékkel is. Készíts egy nagy adag paleo kakaós csigát, tedd be a mélyhűtőbe, és szükség esetén csak végy ki egy darabot. Fogyaszd tízóraira, iskolában, munkahelyen, autóban, utazás közben, amikor jól esik!

Tartalomhoz tartozó címkék: blog