Lenmagliszt

Lenmagliszt

A lenmagliszt egyre népszerűbb alapanyaga a reformtáplálkozásnak, a gluténmentes és paleolit étrendeknek.

A lenmagliszt nem más, mint a zsírtalanított lenmag őrleménye. 

A zsírtalanított lenmagliszt magas rosttartalommal, azonban a gabonalisztekhez képest alacsonyabb szénhidráttartalommal rendelkezik.

A lenmagliszt magas fehérjetartalommal bír, ami különösen fontos lehet a vegetáriánusok és vegán táplálkozásúak étrendjében, akik állati eredetű fehérjeforrásokat nem, vagy csak kis mennyiségben fogyasztanak.

A lenmagliszt felhasználása

A lenmagliszt nyersen is fogyasztható (például nyers édességek, sütemények kötőanyagaként), de sütésre-főzésre is kiválóan felhasználható.

Magas rosttartalma miatt nagy mennyiségű vizet képes megkötni, ezért sűrítő, zselésítő anyagként alkalmazhatjuk a különböző ételek készítése során. A tojásallergiában szenvedők és vegánok a lenmaglisztet a receptekben a tojás kiváltására is használhatják.

Gluténmentes alapanyag, ezért a gluténérzékenyek étrendjébe is beilleszthető.

Mivel a lenmagliszt rosttartalma nagy mennyiségű folyadékot képes felvenni, puha állagot kölcsönöz a süteményeknek, kenyereknek. A gabonalisztekhez képest alacsonyabb szénhidráttartalma révén a hagyományos liszt egy részét kiváltva csökkenthetjük vele az ételek szénhidráttartalmát, és növelhetjük fehérje-, illetve rosttartalmukat.

A lenmagliszt rosttartalmára a sütés-főzés során is érdemes ügyelnünk: a hagyományos lisztekhez képest jóval több folyadékot vesznek föl, ennek megfelelően érdemes módosítanunk a recepteket.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: blog